Dobre biuro rachunkowe, czyli jakie?

W każdej większej miejscowości można znaleźć mnóstwo biur rachunkowych, które z pozoru niczym się od siebie nie różnią. Jeśli jednak wgłębimy się w szczegóły, to okazuje się, że poziom usług może być zupełnie odmienny. Z tego tekstu dowiesz się, jakie czynniki sprawiają, że biuro rachunkowe jest uznawane za bardziej atrakcyjne od pozostałych.

Dobre biuro rachunkowe, czyli jakie?

Oferta odpowiadająca klientowi

Pierwszym czynnikiem, na który powinno się zwracać uwagę przy wyborze biura, to oferta. Usługi księgowe mogą być realizowane na różnych płaszczyznach. Poza prowadzeniem księgowości określonego rodzaju przedsiębiorcy mogą oczekiwać pełnej obsługi kadrowo-płacowej lub profesjonalnego doradztwa podatkowego opartego o aktualne przepisy prawa i standardy rachunkowe. Innym rodzajem są klienci, którzy potrzebują pomocy przy zakładaniu lub likwidowaniu swojej działalności. W dobrym biurze rachunkowym znajdziemy także pomoc w postaci rozwiązań optymalizacyjnych, które mogą usprawnić działanie firmy. Pełna oferta powinna być kierowana do spółek cywilnych, spółek prawa handlowego, dużych firm i działalności jednoosobowych. Większy zakres usług księgowych świadczy o wysokich kwalifikacjach pracowników.

Doświadczenie i renoma

W wyborze biura rachunkowego dużą rolę odgrywa renoma. Najlepszą reklamę w kwestii usług robi polecenie, lecz przy prowadzeniu określonej działalności może to nie wystarczyć. Renoma budowana jest na przestrzeni lat. Jej miernikiem jest doświadczenie wynikłe ze współpracy z różnymi klientami. Nie da się poznać wszystkich opinii dotychczasowych klientów, lecz w Internecie można po prostu sprawdzić, ile lat dane biuro utrzymuje się na rynku. Kilkunastoletnia działalność bez żadnych przerw z pewnością jest lepszym potwierdzeniem rzetelności niż świetnie prezentujące się reklamy.

Przeczytaj również

Czym się kierować wybierając biuro księgowe?

Czym się kierować wybierając biuro księgowe?

Prowadzenie działalności związanej z uzyskiwaniem przychodów, zatrudnianiem pracowników wymaga dokonywania systematycznych rozliczeń z urzędami, organami podatkowymi czy ubezpieczeniowymi.

Blog | | Autor: Finanse EG

Współpraca z klientem

Wiele biur ma odgórnie ustalone zasady, które są narzucane klientom bez możliwości ich negocjowania. Klienci są bardzo różni i przeważnie wymagają indywidualnego podejścia do współpracy z zakresu określonych usług. Stawianie twardych warunków już na samym początku często jest powodem zniechęcenia. Sposób działania biura rachunkowego ma także wpływ na cennik. Odgórnie ustalone ceny są podane tam, gdzie usługi są standardowe, jak np.:

  • prowadzenie księgi handlowej wraz z dokumentacją,
  • prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów wraz z pełną dokumentacją,
  • prowadzenie ewidencji ryczałtu wraz z pełną dokumentacją.

Poszczególne ceny będą jednak uwzględniać tylko określoną liczbę dokumentów. Przy bardziej zaawansowanej formie współpracy i przy większym dopasowaniu się do wymagań klientów ceny są ustalane indywidualnie.

Najnowsze wpisy