Jak rozpoznać dobre biuro rachunkowe?

Każdy początkujący przedsiębiorca, który marzy, by prowadzić własną działalność gospodarczą, musi zmierzyć się ze stosem rachunków, podatków i wieloma innymi dokumentami związanymi z przedsiębiorstwem. Nie każdy jest w stanie efektywnie zarządzać działalnością przy jednoczesnym zmaganiu się z tzw. papierologią.

Jak rozpoznać dobre biuro rachunkowe?

W takim momencie najlepiej zostawić to specjalistom, czyli w tym wypadku biurom rachunkowym. Pozostaje jednak pytanie: jak rozpoznać dobre biuro rachunkowe? Istnieje kilka cech, które będą świadczyły o jego profesjonalizmie.

Licencje i certyfikaty

Przede wszystkim trzeba na samym początku sprawdzić, jakie aktualnie licencje i certyfikaty posiada określone biuro. Odpowiednia wiedza i doświadczenie to absolutna podstawa, aby świadczyć takie usługi, a zdobyte licencje mogą być namacalnym dowodem na ich posiadanie. Warto, żeby biuro rachunkowe było w posiadaniu Licencji Ministra Finansów oraz Certyfikatu Centrum Informacji Księgowej. Warto zaznaczyć, że nie są to dokumenty, bez których nie można prowadzić działalności, jednak warto pamiętać, że każdy dodatkowy dyplom będzie dodatkowym potwierdzeniem jakości świadczonych usług.

Przeczytaj również

Jak bez problemu zmienić biuro rachunkowe?

Jak bez problemu zmienić biuro rachunkowe?

Istnieje wiele sytuacji, w których chcemy lub jesteśmy zmuszeni do zmiany biura rachunkowego.

Blog | | Autor: Finanse EG

Zaufanie i ochrona danych osobowych

Każde dobre biuro rachunkowe powinno mieć krystaliczny porządek w swoich dokumentacjach, aby nie narazić na niebezpieczeństwo swoich klientów. Dokumenty muszą być zabezpieczone, w taki sposób, aby nie mogły dostać się w niepowołane ręce. Godnym odnotowania faktem są też ciągłe zmiany w ustawach na temat danych osobowych. Trzeba mieć na uwadze stan wiedzy pracowników na ten temat, gdyż błędy w wykonywaniu tego typu usług mogą doprowadzić do szeregu bardzo przykrych konsekwencji z tym związanych.

Testimoniale, czyli oceny klientów

Testimoniale to nic innego niż opinie klientów, które często można sprawdzić na stronie internetowej biura podatkowego. Doświadczenie i kwalifikacje najlepiej będą potwierdzać zadowoleni klienci, którzy chętnie będą dzielić się informacjami na temat swoich relacji z daną firmą.

Skorzystanie z tak kompleksowych rozwiązań daje przedsiębiorcom rozwiązywanie problemów od księgowych aż przez obsługę prawną po zarejestrowanie swojej firmy i to wszystko pod jednym adresem, co jest bardzo wygodne dla klientów. Biura rachunkowe będą zawsze fundamentem dobrze prosperującego przedsiębiorstwa.

Najnowsze wpisy